Projekt AB 401 – Styk uziemiający dla lokomotyw dużej mocy

Styk uziemiający AB 401 został zaprojektowany specjalnie dla zastosowania na łożyskach maźniczych  lokomotyw. Wyróżnia się on zwartą formą konstrukcyjną oraz możliwością przekazu dość dużych obciążeń prądowych. Przy pomocy tego styku mogą być przekazywane prądy do 600 A -( 3 szczotki grafitowe wykonane z grafitu z domieszką metalu).

Styk tego typu jest stosowany na lokomotywie dużej mocy firmy Siemens "Euro-Sprinter" oraz "Euro-Runnner". Do tej pory Siemens wyeksportował przeszło 950 lokomotyw w wersji elektrycznej do 10 krajów. Oprócz klientów w Europie takich jak DB, ÖBB, RENFE, CP, OSE DSB są także użytkownicy w Azji tj CR (Chiny) oraz KNR (Południowa Korea).Lokomotywy te są oferowane w wersji jedno-,dwu-lub czterosystemowej, aby moża je było w sposób elastyczny stosować zarówno w poszczególnych krajach jak I w ruchu międzynarodowym.

Lokomotywa w wersji spalinowo-elektrycznej "Euro-Runner została dostarczona do ÖBB jak i KCRC w Hongkongu. Wersja ta znana jako wypożyczana lokomotywa ER 20 może być stosowana także w międzynarodowym przewozie pasażerskim i towarowym, ponieważ nie jest zależna od napięć sieci obowiązujących dla danego kraju.

Osoba kontaktowa

Pan Ireneusz Staszak

071-712-10-37
i.staszak@stemmann.com.pl

Pan Michał Cichoński

071-712-10-34
m.cichonski@stemmann.com.pl

Pan Robert Toporczyk

071-712-10-39
r.toporczyk@stemmann.com.pl