Seria systemów wózków kablowych

Profilowane szyny jezdne

W naszym programie dostaw znajdują się oba typy profilowanych szyn jezdnych"CRL-1" i "CRL-2".
Różnica pomiędzy obiema szynami polega na ich zróżnicowaniu wymiarowym. Profilowana szyna jezdna "CRL-2" ma większe gabaryty i wymaga innych wózków kablowych, charakteryzujących się także większymi obciążeniami użytkowymi. Wszystkie profilowane szyny jezdne są wykonane ze stali ocynkowanej, aby zagwarantować długą żywotność produktu. Profile jezdne są dostarczane standardowo w odcinkach o długości 6 m ( względnie 3 m).
Za pomocą łączników szyny można w miarę potrzeb wydłużyć system.

Profilowane szyny jezdne "CRL-1" i "CRL-2"

Profilowana szyna jezdna "CRL-1" jest przeznaczona dla mniejszych obciążeń. Najbardziej stabilny wózek przeznaczony do tej szyny jest w stanie przenieść obciążenie użytkowe 15 kg. Dla porównania szyna "CRL-2" ze względu na jej większe gabaryty pracuje z większymi wózkami mogącymi przenosić większe obciążenia użytkowe. Najbardziej stabilny wózek kablowy dla szyny "CRL-2" ma obciążenie użytkowe 35 kg.

Wózki kablowe

Wózki kablowe mają za zadanie mocowanie kabli oraz węży i ich transport w strefie szyny jezdnej. Wózki kablowe wykonane są ze stali cynkowanej galwanicznie i łożyskowane na rolkach , tak aby można je było swobodnie przemieszczać w szynie. Wózki wyposażono dodatkowo w nakładki gumowe lub tworzywowe, aby zapobiec uszkodzeniom transportowanego kabla. Wózki kablowe dla profili szyn "CRL-1" i " CRL-2" mogą być stosowane do prędkości jazdy do 60 m/min. Należy unikać działania ukośnej siły ciągnącej na wózki.Z reguły wózki mają po stronie zewnętrznej mały otwór wiercony. Służy on do ewentualnego dołączenia zabieraka wózka. Rozróżniamy następujące podstawowe typy wózków kablowych:

Wózki dla kabli płaskich i okrągłych
Zabieraki wózków
Wózki nośne
Wózki sterownicze
Wsporniki krańcowe kabla

Wózki kabla płaskiego dla profilowanej szyny jezdnej
CRL-1

Wersja z ruchomym mocowaniem kabla, typ "LFCR" i "LFCRK"

Wózki kabla płaskiego w wersji z ruchomym mocowaniem kabla są oferowane w wykonaniu "LFCR" i "LFCRK". Oba wykonania różnią się od siebie swoim obciążeniem użytkowym oraz materiałem rolek jezdnych.  W porównaniu do wózków kablowych w wersji ze sztywnym mocowaniem kabla wózki z ruchomym mocowaniem mają tę zaletę, że lepiej nadają się do prowadzenia wózków w systemach z odcinkami łukowymi ( jeśli takie system zawiera).

Wersja ze sztywnym mocowaniem kabla, typ "LFSCR" i "LFSCRK"

Nasze wózki kabla płaskiego w wersji ze sztywnym mocowaniem kabla są dostępne jako różnorodne typy, które mogą być samodzielne dobierane przez Klienta w zależności od jego potrzeb. Poszczególne typy różnią się materiałem rolek jezdnych, długością wózka kablowego, szerokością kabla i promieniem wsporników kabla. Zaletą wózków kablowych ze sztywnym mocowaniem kabla jest to, że kable nie przekręcają się w strefie najazdowej.

Wersja ze sztywnym mocowaniem kabla, typ"LKF"

Typ "LKF" różni się zasadniczo od pozostałych wózków kablowych, ponieważ zarówno wsporniki kabla jak i rolki jezdne są wykonane z tworzywa sztucznego (poliamid). Zaletą tworzywowych wózków kablowych jest to, że są one przeznaczone do zastosowania w takich warunkach środowiska, gdzie nie można zastosować wózka stalowego. Mimo iż wózek kablowy jest bardzo lekki, w eksploatacji dzięki ciężarowi kabla uzyskuje się dużą stabilność. Ze względu na to, że wózek kablowy "LKF" ma obciążenie użytkowe 15 kg, może być zatem stosowany także przy dużych obciążeniach.

Osoby kontaktowe

Pan Mariusz Matkowski

071-712-10-36
m.matkowski@stemmann.com.pl