Historia

Firma założona została w 1912 w Luksemburgu przez inżyniera Augusta Stemmann'a. W pierwszych latach działalności zajmowała się produkcją systemów zasilania dla urządzeń ruchomych, przede wszystkim suwnic pracujących w stalowniach i zakładach hutniczych. Nieco później rozpoczęto budowę złącz obrotowych dla urządzeń wirujących jak również odbieraków prądowych dla pojazdów szynowych. Przedsiębiorstwo może się zatem poszczycić wieloletnim doświadczeniem w głównych obszarach swojej działalności, które od połowy lat 80-tych są sukcesywnie rozwijane.

Na rynku światowym firma Stemmann-Technik jest dziś jednym z wiodących producentów komponentów i systemów transferu energii i danych dla przemysłu i transportu kolejowego, zorganizowanym i certyfikowanym według międzynarodowej normy ISO 9001:2000.


Dziś firma należy w 100% do brytyjskiego przedsiębiorstwa Fandstan Electric Group, London, UK - prywatnego, niezależnego holdingu działającego w obszarze elektrotechniki, którego oddziały znajdują się m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Polsce, Australii, Francji i USA.

Firma Stemmann-Polska Sp. z o.o. działa na polskim rynku od roku 1997.